Здоровье человека

Секреты здоровья. Здоровым быть легко! С нами вы станете здоровыми на 100%

Молитвы о благополучии в браке.

18.08.2017 в 07:34

Молитва святому апостолу и евангелисту Иоанну богослову.
О великий и всехвальный апостоле и евангелисте Иоанне богослове, наперсниче христов, теплый наш заступниче и скорый в скорбех помощниче! Умоли господа бога даровати нам оставление всех прегрешений наших, елико согрешихом от юности нашея, во всем житии нашем, делом, словом, помышлением и всеми нашими чувствы
Молитвы о благополучии в браке.. Во исходе же душ наших помози нам, грешным, избавитися воздушных мытарств и вечнаго мучения, да твоим милостивным предстательством прославляем отца и сына и святаго духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва святым благоверным князю Петру и княгине Февронии Муромским.

О велиции угодницы божии и предивнии чудотворцы, благовернии княже Петре и княгине февроние, града Мурома предстателие и хранителие, и о всех нас усерднии ко господу молитвенницы! К вам прибегаем и вам с упованием крепким молимся: вознесите о нас, грешных, святыя молитвы ваша ко господу богу, и испросите у благости его вся благопотребная душам и телесем нашим: веру праву, надежду благу, любовь нелицемерну, благочестие непоколебимо, в добрых делех преуспеяние, мира умирение, земли плодоносие, воздуха благорастворение, телесем здравие и душам спасение. Исходатайствуйте у царя небеснаго церкви святей и всей державе российстей мир, тишину и благоустроение, и всем нам житие благополучное и добрую христианскую кончину. Оградите отечество ваше и вся грады российския от всякаго зла; и вся правоверныя люди, к вам приходящия и святым мощем вашим поклоняющиеся, осените благодатным действом богоприятных молитв ваших, и вся прошения их во благо исполните. Ей, чудотворцы святии! Не презрите молитв наших, со умилением вам днесь возносимых, но будите о нас приснии предстателие ко господу, и сподобите нас помощию вашею спасение вечное улучити и царствие небесное унаследовати: да славословим неизреченное человеколюбие отца и сына и святаго духа, в троице покланяемаго бога, во веки веков. Аминь.